e-mail: pensjonat@lopienica.pl
tel. 606 227 086

Sprawdź jakie atrakcje znajdziesz w bezpośrednim sąsiedztwie pensjonatu!

Atrakcje w okolicy

Ustronie Morskie

położone 10 km na wschód od Kołobrzegu. Odwiedzający cenią to miejsce za urokliwą, piaszczystą plażę z klifem, wspaniały nadmorski klimat oraz otoczenie natury. Ustronie Morskie jest w czołówce najchętniej odwiedzanych miejscowości polskiego wybrzeża. Dla aktywnych, poza imprezami sportowymi i kulturalnymi, morskimi kąpielami, czekają niezliczone trasy pieszych i rowerowych wycieczek, jazda konna, loty widokowe oraz centrum rekreacyjne.

Mielno

wspaniale położone na mierzei pomiędzy Bałtykiem a jeziorem Jamno, w odległości 20 km od naszego pensjonatu. Mielno oferuje wiele atrakcji: długie szlaki turystyczne, rozległe obszary leśne, obszerna oferta gastronomiczna i rozrywkowa, w okresie letnim działają tu liczne wesołe miasteczka, a po jeziorze Jamno kursuje statek wycieczkowy. Specyficzny mikroklimat z dużym nasłonecznieniem, czyste szerokie plaże oraz korzystne położenie to główne zalety tego miejsca.


Kołobrzeg

może poszczycić się jedną z najpiękniejszych plaż i jednym z najczystszych kąpielisk na wybrzeżu. Na odwiedzających czekają plaże umożliwiające różnego rodzaju aktywność – od kąpieli wodnych i słonecznych, przez korzystanie z wszelkiego sprzętu wodnego, po atrakcje sportowe. Co roku wypoczywają tu tysiące turystów i kuracjuszy doceniających panujący tutaj leczniczy morski klimat. Wiejące od morza wiatry przynoszą ze sobą czyste powietrze, bogate w jod. W Gminie Kołobrzeg leczy się schorzenia układu oddechowego i układu krążenia. Gmina Kołobrzeg to także jedna z najdynamiczniejszych gmin na polskim wybrzeżu pod względem rozwoju gospodarczego. Wiele ośrodków wypoczynkowych posiada korty tenisowe, kręgielnie, boiska do gier zespołowych. Można korzystać z krytych basenów i stadnin koni. Pobyt uprzyjemnią Państwu z pewnością rejsy po morzu statkami pasażerskimi. Wolny czas można spędzić wybierając się na liczne wycieczki dla pieszych i rowerzystów. Wieczorem zapraszamy do podziwiania miasta z tarasu widokowego Latarni Morskiej. W deszczowe dni, na gości czekają także muzea, atrakcje kulturalne oraz szeroki wybór gastronomii.

Dobrzyca

niezwykle malownicze miejsce, którego największą atrakcją od dawna był urokliwy ogród botaniczny. Jednak od niedawna znajduje się tam także największy na świecie labirynt zbudowany z krzewów oraz wieża widokowa.